T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / TUZLA - Evliya Çelebi Ortaokulu

Haberler

Ara

6 F sınıfı öğrencileri, İngilizce Öğretmenleri Ayşegül KAŞIKÇI ÇAM ile birlikte katıldıkları “Dünya’nın Pili Bitmesin! (Don’T Let The World’s Battery Run Out!)”isimli etwinning projesi ile atık pil topluyor.

Ara

       Okulumuzda veli akademileri ilk semineri olan ´´BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI ´´ konulu seminerimiz velilerimizin  katılımıyla gerçeklestirildi.

Kas

Araştırmalar gösteriyor ki öğretilen bilginin ölçme yöntemiyle değerlendirilmesi, verilen eğitimi geliştirmenin ve mevcut standartları daha ileriye taşımanın en etkili yollarından biridir. Öğrencilerin derse ne ölçüde katıldıklarını görmek; onların sorunlarını tespit etmek ve tüm sınıfın beraber ilerleme kaydetmesini sağlamak için en önemli ölçüttür. Elektroy ile klasik cevap verme sistemlerine göre (parmak kaldırma, optik değerlendirme vb.) kat kat daha kısa sürede ve zahmetsizce sınıfınızı değerlendirebilirsiniz.

Kısa zamanda tek bir soru ya da test halinde sorular hazırlayıp bunları sınıfa sorabilirsiniz. Uygulama biter bitmez çok yönlü raporlar sayesinde sınıfınızın durumunu görebilir, öğrencilerinizin her birinin hangi soruya kaç saniyede ne yanıt verdiğini detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

Her öğrenciye eşit şartlarda cevap hakkı tanımak, kendini ifade etmekte zorlanan sessiz öğrencilerde dahil tüm sınıfın motivasyonunu ve kendine güvenini her kullanımda daha da arttıracaktır.

Kas

       Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okulumuz Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirildi.

Kas

Kardeş Okul Projesi Kapsamında Bosna-Hersek Tuzla Kladan Stupari Ortaokulunu Misafir Edeceğiz.

Ekm

Harezmî Eğitim Modeli, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında hayata geçirilen, çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıda bir modeldir. Bu eğitim modeli, geleceğin eğitimini nasıl kurgulayacağımız ve nasıl doğru uygulayacağımız noktasında öğretmen ve öğrencilerimize ışık tutmaktadır.

May

Kas

Ekm

30.10.2017 tarihinde Okul Aile Birliği Toplantısı Yapılacaktır...

Eyl

OKULUMUZ YABANCI DİL AĞIRLIKLI ORTAOKUL PROJESİNDE TUZLA´NIN TEK PİLOT OKULU OLDU.

Nis

Okulumuza İngilizce Sokağı Yapıldı. ayrıntılar için tıklayınız...

Mrt

Okulumuz Viasea Tema Parkta doyasıya eğlendi. ayrıntılar için tıklayınız.

Mrt

Okulumuz Matematikte Yarışıyor. ayrıntılar için tıklayınız...

Mrt

Mrt